Gazela Biznesu

„Gazele Biznesu” to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Ranking corocznie organizuje dziennik ekonomiczny Puls Biznesu wspólnie z firmą Coface Poland, która jest odpowiedzialna  wersyfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.  

Pierwsza edycja tego rankingu odbyła się w 2000 roku, a kolejne edycje nieprzerwanie odbywają się  do dziś.

- Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. – tak określają ten ranking organizatorzy.

Pełną listę  nagrodzonych przedsiębiorstw można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.Gazele.pl

Mirbud S.A, wtedy jeszcze jako znacznie mniejsza firma pod nazwą Mirbud sp. z o.o. został uhonorowany tytułem Gazeli Biznesu w 2006 i 2007 roku.

Spółka uzyskała najwyższą pozycję w prestiżowym rankingu Gazel Biznesu w województwie łódzkim, prowadzonym przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę Coface Poland.

Mirbud S.A. w 2006 roku po raz pierwszy pojawił się w rankingu Gazel Biznesu i od razu zajął pozycję lidera w województwie łódzkim. Jest to sukces znaczący, jeśli weźmie się pod uwagę, że w rankingu uczestniczyło 185 firm z województwa łódzkiego.

Była to już VII edycja tego rankingu. O miejscu w nim decyduje przede wszystkim procentowy przyrost obrotów w okresie trzech kolejnych lat. Na listę rankingową trafiają tylko te przedsiębiorstwa, które publikują wyniki w Monitorze B lub udostępniły je firmie Coface Poland lub redakcji „Pulsu Biznesu”, wypełniając internetową ankietę. Weryfikacją danych finansowych firm biorących udział w rankingu zajmuje się wywiadownia gospodarcza Coface Poland, wyspecjalizowana w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o podmiotach prowadzących działalność gospodarczą. Firma ta sprawdza również, czy firmy mają zobowiązania wobec kontrahentów, urzędu skarbowego lub ZUS.

W VIII edycji rankingu Dziennika Puls Biznesu Mirbud po raz drugi został wyróżniony z pośród wielu innych spółek województwa łódzkiego. W rankingu brały udział firmy średniej wielkości, które dzięki dynamicznemu rozwojowi potrafiły umocnić swoją pozycję nawet w stosunku do znacznie większych konkurentów. Mirbud również w tym roku zajął wysoką 11 pozycję, utrzymując się w ścisłej czołówce 202 firm ubiegających się o tytuł „Gazeli Biznesu”.