Podsumowanie grudnia w działalności Grupy Kapitałowej MIRBUD


NOWE KONTRAKTY

 • Podpisano list intencyjny na budowę Centrum Produkcyjno-Logistyczno-Magazynowego Panattoni Europe z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną i wewnętrznym układem drogowym w Zabrzu. Wartość Umowy 37.023 tys. zł.

ROZPOCZĘTE INWESTYCJE

 • Rozpoczęto realizację Centrum Produkcyjno-Logistyczno-Magazynowego Panattoni Europe w Zabrzu.

ZAKOŃCZONE INWESTYCJE

 • Zakończono realizację budowy fabryki dla Schnee Polska wiodącego producenta koszy do zmywarek na użytek domowy i komercyjny.
 • Zakończono realizację budowy Przedszkola Miejskiego w Skierniewicach. Podpisano protokół odbioru.

ZŁOŻONE OFERTY

 • Od 01.12.2018r do 31.12.2018r. Spółka złożyła ofertę  w 10 postępowaniach niepublicznych i 12 przetargach publicznych. Wartość złożonych ofert wynosi 1.561.852 tys. zł

PORTFEL ZAMÓWIEŃ

 • Wartość portfela na dzień 30.12 do przerobienia wynosi 460.000 tys. zł

POSTĘP PRAC NA BUDOWACH

WYDARZENIA KORPORACYJNE
 -

 


NOWE KONTRAKTY
-
ROZPOCZĘTE INWESTYCJE
-
ZAKOŃCZONE INWESTYCJE

 • Remont drogi krajowej nr 10 na odc. Okaliniec - Kosztowo oraz m. Ruda - podpisano protokół końcowy odbioru.
 • Przebudowa drogi powiatowej nr 2326C Janowiec Wlkp. - Rogowo  - podpisano protokół końcowy odbioru.
 • Budowa ścieżki rowerowej i oświetlenia  na ul. Słonecznej  w  Żołędowie na odcinku ul. Kąty do Bydgoskiej oraz budowa ul. Kąty w Osielsku i Żołędowie do DK 5 oraz ul. Długiej do ul. Bocznej – zgłoszono do procedury odbiorowej odbioru

ZŁOŻONE OFERTY

Od 01.12.2018r do 31.12.2018r. Spółka złożyła ofertę  w  0 postępowaniach niepublicznych i 4 przetargach publicznych. Wartość złożonych ofert wynosi 71.109 tys. zł

PORTFEL ZAMÓWIEŃ

Wartość portfela na dzień 31.12 do przerobienia 326.009 tys. zł.

POSTĘP PRAC NA BUDOWACH

PRODUKCJA MASY BITUMICZNEJ

 • W listopadzie we wszystkich wytwórniach Spółki wyprodukowano łącznie ok 75 tys. ton masy. Narastająco od początku roku ok. 522 tys. ton. Jest to największa produkcja w historii działalności spółki.

 


ZAWARTE UMOWY

 • W grudniu spółka JHM DEVELOPMENT zakupiła od Gminy Miasto Sopot działkę o powierzchni 1,7 ha w Gdańsku. Nieruchomość  została nabyta w trybie przetargu nieograniczonego.
 • Spółka wygrała przetarg 10 grudnia 2018 r., a umowę sprzedaży sfinalizowano w dniu 27 grudnia br. Na zakupionej działce powstanie budynek wielorodzinny o wielkości około 260 lokali mieszkalnych i usługowych.

ROZPOCZĘTE INWESTYCJE
-
ZAKOŃCZONE INWESTYCJE
-
POSTĘP PRAC NA BUDOWACH

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ

BANK GOTOWYCH I BUDOWANYCH MIESZKAŃ W OFERCIE

WYDARZENIA KORPORACYJNE

-


KOMERCJALIZACJA

 • Centrum Handlowe MARYWILSKA 44 – 94,8%
 • Park Handlowy MARYWILSKA 44 – 99%

LICZBA NAJEMCÓW: 1.278

LICZBA ODWIEDZAJĄCYCH NARASTAJĄCO OD POCZĄTKU ROKU:  4 611 654 osób (w tym w grudniu 519 105 klientów)

NOWI NAJEMCY

 • W grudniu br. spółka MARYWILSKA 44 podpisała pięć nowych umów najmu lokali w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44. Wśród nowych najemców znalazły się: sklep z biżuterią, w którym prowadzona będzie sprzedaż hurtowa i detaliczna oraz dwa podmioty z sektora urody oferujące usługi i produkty kosmetyczne. Jeden z nich to studio manicure & pedicure, drugi to sklep z artykułami fryzjersko-kosmetycznymi, w którym prowadzona będzie sprzedaż zarówno hurtowa, jak i detaliczna. W sklepie dostępne będą kosmetyki z profesjonalnych linii produktowych, które są niedostępne w popularnych drogeriach.
 • Kolejny nowy najemca to przedsiębiorca, który w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44 posiada już lokal z galanterią skórzaną i po sukcesie sprzedażowym postanowił powiększyć swój sklep i podpisał umowę najmu na kolejną powierzchnię handlową.
 • Ostatni spośród nowych najemców wzbogacających portfolio Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 reprezentuje branżę gastronomiczną. W grudniu podpisał umowę najmu, jednak swój lokal otworzy dopiero po przebudowie strefy gastronomicznej, której zakończenie planowane jest na 31 marca 2019 roku. Obecnie w strefie gastronomicznej do dyspozycji klientów jest 21 lokali. Po modernizacji powstanie 6 nowych, z których już tylko 2 pozostały do wynajęcia. Nowa część restauracyjna Centrum Handlowego MARYWILSKA 44 zyska też nowoczesną i estetyczną przestrzeń konsumpcyjną, która w sumie wynosić będzie 720 m2. W efekcie zmian zostaną udostępnione dodatkowe miejsca do komfortowego spożywania posiłków (dodatkowe siedziska i stoły) czy spotkania ze znajomymi. Nowa przestrzeń będzie nie tylko większa, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalna.


WYDARZENIA

 • Trwają prace adaptacyjne lokalu o powierzchni 560 m2 na hali A. Zostanie on przekazany najemcy, który dotychczas zajmował lokal na hali C, gdzie od stycznia 2019 roku rozpoczną się prace remontowo-modernizacyjne sektora gastronomicznego. Dzięki przeprowadzonym pracom powierzchnia sektora gastronomicznego wzrośnie do 1.611,90m2.
 • W grudniu zakończył się kolejny etap kompleksowego remontu sanitariatów zlokalizowanych na hali G. Zakres prac remontowych obejmował m.in. skucie starej i położenie nowej glazury i terakoty oraz całościową wymianę ceramiki łazienkowej i armatury sanitarnej.
 • W styczniu 2019 roku rozpocznie się kompleksowy remont głównych ciągów komunikacyjnych i sanitariatów na hali C. Całościowe zakończenie prac planowane jest na koniec I półrocza przyszłego roku.
 • W okresie przedświątecznym Centrum Handlowym MARYWILSKA 44 podejmuje dodatkowe aktywności promocyjno-reklamowe, których celem jest ściągnięcie nowych klientów. Na terenie Centrum działa punkt bezpłatnego pakowania prezentów, który wśród klientów cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 


ZORGANIZOWANE IMPREZY

 • Bajkowy Mikołaj, 1-2 grudnia, impreza non-profit skierowana do mieszkańców regionu, z mnóstwem atrakcji dla dzieci, wśród których są: największy dmuchany plac zabaw w Europie, zjeżdżalnie, karuzele, euro-bungee, gokarty, animacje, spotkania z Mikołajem, spektakl teatralny, pokazy tańca, konkurs kulinarny dla najmłodszych, turniej szachowy i wiele wiele więcej. Na odwiedzających czekał także Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można było kupić regionalną żywność oraz rękodzieło. Wydarzenie odwiedziło 18 000 osób.
 • Vital Sport Arena oraz targi Moda i Uroda, 8-9 grudnia, impreza dla fanów zdrowego stylu życia oraz promująca aktywność. W ramach wydarzenia odbyły się m.in.:

o    Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-9 i U-11,
o    kursokonferencja dla trenerów piłki nożnej (zorganizowana we współpracy z Warmińsko Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej),
o    turniej Kyokushin Karate dla młodzieży,
o    promocja adopcji psów z Fundacją Bieg na 6 Łap oraz I Mistrzostwa Warmii i Mazur MMA. Gościem specjalnym wydarzenia była Marcin „Różal” Różalski.

 • I Gala Sportów Walki Sharks Attack, pierwsze w Expo Mazury wydarzenie tego typu, które przyciągnęło ponad 1000 widzów. Karta Walk obejmowała 12 pojedynków – zarówno amatorskich jak i profesjonalnych, a walkę wieczoru K-1 o pas mistrzowski Federacji ISKA stoczył Rafał Kosiarski oraz Samir Marokano. Współorganizatorem imprezy było MMA Team Ostróda.


ZREALIZOWANE ZABUDOWY ZEWNĘTRZNE
-
WYDARZNIA

 • Podpisanie umowy z Froneri Polska Sp. z o.o. na realizację stoiska wystawienniczego podczas targów Danubis Gastro 2019 odbywających się w dniach 24-27 stycznia 2019 w Bratysławie.\
 • Podpisanie umowy ze Śląską Agencją Reklamy i Marketingu na wynajem hal do organizacji koncertu Betlejem na Warmii i Mazurach.
 • Podpisanie umowy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych z Olsztyna dotyczącej organizacji III edycji Arena Film & Music Festival.