Property Design Awards 2019 dla LO nr V we Wrocławiu

Wybudowane przez Mirbud S.A. Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu zostało wyróżnione kolejną nagrodą. Tym razem obiekt został doceniony za wystrój wnętrz, otrzymał nagrodę Property Design Awards 2019 w kategorii Obiekty Publiczne – Design Wnętrza.

Budowę liceum Mirbud zakończył w lipcu 2017 roku. Ze względu na położenie obiektu pomiędzy ruchliwą drogą wylotową z miasta z jednej strony, a parkiem miejskim z drugiej – budowa tego obiektu stanowiła duże wyzwanie. W prace zaangażowanych było w różnych okresach czasu około 150 pracowników budowlanych.

Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Budynek odznacza się nowoczesną bryłą oraz ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Elementem wyróżniającym go spośród innych obiektów edukacyjnych jest boisko sportowe zlokalizowane na dachu. Schemat funkcjonalny budynku opera się na holu komunikacyjnym, który jest równocześnie strefą rekreacji oddzielającą pomieszczenia dydaktyczne od ruchliwej ulicy. Całość wnętrz, podobnie jak wykończenia z zewnątrz, została zaprojektowana i wykonana ze szczególną starannością.

W dniach 24-27 stycznia br. odbyła się IV edycja święta architektury, designu, nieruchomości – 4 DESIGN DAYS w Katowicach. Podczas uroczystej gali nastąpiło rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu Property Design Awards 2019. Konkurs wyłonił najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce oddane do użytku do końca 2018 roku. Projekt Liceum Ogólnokształcącego nr V we Wrocławiu otrzymał nagrodę w kategorii Design – Wnętrza w obiektach publicznych.

Preperty Design Awards to nie jedyna nagroda, jaką obiekt otrzymał dotychczas. Obiekt odnosi sukcesy na różnych konkursach, w tym:

  • Konkurs „Polski Cement w Architekturze” (wyróżnienie)
  • Dolnośląska Budowa Roku ( II nagroda)
  • Konkurs „Piękny Wrocław” (Grand Prix)
  • Konkurs „Piękny Wrocław”  – kategoria: budynek użyteczności publicznej (I nagroda)
  • Konkurs Nagroda Roku SARP (nominacja)
  • The Plan Award 2018 (shortlisted)

Projekt: Macków Pracownia Projektowa; zdjęcia wnętrz: Maciej Lulko