Rozpoczynamy budowę hali w Stalowej Woli dla Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w Stalowej Woli ruszyły prace nad halą produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. W symbolicznym „wbiciu łopaty” na działce przy ulicy Tołwińskiego udział wzięli przedstawiciele miasta i powiatu, wykonawcy (Mirbud S.A.) oraz ARP S.A. zarządzającej Tarnobrzeską Specjalną Stefą Ekonomiczną EURO-PARK Wisłosan. Projekt jest elementem rządowego programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.

W powstającym obiekcie blisko, zaprojektowanym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Na działce przy ulicy Tołwińskiego w Stalowej Woli (3,4 ha), oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi.

- Dzisiaj, po zakończeniu etapu projektowania i uzyskaniu niezbędnych zgód i zezwoleń,rozpoczynamy budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej. W ten sposób  odpowiadamy na potrzeby przedsiębiorców ze Stalowej Woli i naszych inwestorów z podstrefy. Te treny inwestycyjne mają dobre tradycje, bo wywodzą się jeszcze z czasów Centralnego Okręgu Przemysłowego. Cieszę się, że możemy z sukcesem je kontynuować, tworząc odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Hala w Stalowej Woli jest jednym z kilku inwestycji, które prowadzimy na obszarach, za które w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji odpowiadamy. Ich łączna wartość przekracza już znacznie 100 milionów złotych – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A.

Zakończenie prac budowlano-wykończeniowych planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność przy ulicy Kasprzyckiego od 2020 roku. Wykonawcą generalnym budowy jest firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Obiekt będzie realizować w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Spółka złożyła najlepszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez ARP S.A.

- Mirbud posiada bogate doświadczenie w budowie obiektów produkcyjnych i logistycznych. Cieszymy się, że jako całkowicie polska firma budowlana możemy wnieść wkład w rozwój infrastruktury regionu o tak bogatych tradycjach przemysłowych. Dołożymy starań, aby dostarczyć użytkownikom nowoczesny, w pełni funkcjonalny obiekt produkcyjno-magazynowy. – mówi Sławomir Nowak, Wiceprezes MIRBUD S.A. 

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W październiku br. ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Projekt rozpoczął się w Radomiu. Porozumienia podpisano także w Mielcu, Zamościu i Tarnobrzegu.